Bendrasis programavimo dokumentas Europos Sąjunga Švietimo ir mokslo ministerija Paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra Vilniaus universitetas
Apie programą: Administracinė
informacija
Santrauka Vykdytojai Eiga Kontaktai
Sveiki apsilankę MOLMED svetainėje!


Santrauka
 

 

Programos pavadinimas

Molekulinės medicinos magistrantūros ir podiplominių studijų tobulinimo bei dėstytojų kvalifikacijos kėlimo plėtros programa (MOLMED)
 

Problema

Dabartinis kvalifikuotų Lietuvos specialistų rengimas (rengimo metodikos ir mokymo programos) visiškai netenkina šiuolaikinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sąlygų biotechnologijų, genomikos ir biodiagnostikos srityse, kadangi Lietuvos mokslininkai ir tyrėjai neskatinami dalyvauti mokslo krypčių sandūros projektuose, nuolat didėja biomedicinos srities mokslininkų nedarbas, jų socialinė atskirtis, o gabiausi magistrantai, rezidentai, doktorantai, mokslininkai ir kiti tyrėjai vis dažniau išvyksta gyventi, studijuoti ir dirbti į užsienio šalis.

Problema yra ir tai, kad šiuo metu Lietuvoje nepakanka specialistų, galinčių ir mokančių dirbti su naujomis technologijomis, būtinomis diagnostikos procese. Įsidėmėtina, kad šiuo metu II ir III studijų pakopų studentai studijų metu negali susipažinti su naujausia moksline aparatūra, esančia kai kurių gydymo įstaigų laboratorinės diagnostikos centruose ir ją įvaldyti, todėl, pabaigus studijas, reikia skirti dalį laiko ir gydymo įstaigų lėšų naujai diagnostinei aparatūrai įsisavinti. Dėl to galima prognozuoti, kad augs žmonių sergamumas, nukentės jų gyvenimo kokybė, kadangi reikiamu metu (dar iki susirgimo išsivystymo) nebus diagnozuotos ligos tam pritaikant molekulinės medicinos tyrimų metodus, o gydytojai neturės reikiamų žinių ir įgūdžių dirbti su diagnostiniais prietaisais bei pritaikyti šias žinias naujiems gydymo metodams įdiegti.

MOLMED programa skirta šioms problemoms spręsti .
Į viršų

MOLMED programos tikslai ir uždaviniai

Strateginis tikslas: 

Kokybiškai ir kiekybiškai padidinti mokslinį molekulinės medicinos specialistų potencialą, užtikrinant, kad jų išsimokslinimo lygis ir profesinė kompetencija atitiktų molekulinės medicinos mokslo raidos tendencijas.


Tiesioginis tikslas

Atnaujinti įgyvendinamas molekulinės medicinos antros ir trečios studijų pakopų programas ir pasiekti, kad magistrantų, rezidentų ir doktorantų rengimo lygis atitiktų tarptautinį lygį bei molekulinės medicinos mokslo raidos poreikius ir tendencijas.

Uždaviniai

  1. Atnaujinti 1 skaitomą ir sukurti 1 naują kursus, skirtus Medicinos biologijos specialybės magistrantų studijoms.

  2. Atnaujinti 4 skaitomus ir sukurti 2 naujus kursus, parengti ir išleisti 1 praktikumą, skirtą Medicinos biologijos ir Genetikos magistrantų studijoms.

  3. Sukurti naują laisvai pasirenkamą kursą, skirtą įvairių biomedicinos srities magistrantūros specializacijų studentams.

  4. Sukurti 1 naują kursą, parengti ir išleisti 1 metodinę priemonę, skirtą Laboratorinės medicinos programos rezidentų studijoms.

  5. Parengti ir išleisti 1 metodinę priemonę, skirtą Laboratorinės medicinos programos rezidentų ir Medicinos biologijos specialybės magistrantų studijoms.

  6. Parengti ir išleisti 1 metodinę – mokomąją knygą, skirtą gydytojų - genetikų rezidentūros studijoms.

  7. Sukurti naują bendrąjį kursą, skirtą ne Laboratorinės medicinos ar Genetikos, bet kitų medicinos krypties specializacijų rezidentų studijoms.

  8. Atnaujinti 4 skaitomus ir sukurti 1 naują kursą, parengti ir išleisti 2 praktikumus, skirtus gydytojų  genetikų rezidentūros studijoms.

  9. Atnaujinti 3 doktorantūros studijų kursus molekulinės medicinos dalykų klausimais.

  10. 2 naujus kursus pritaikyti nuotolinėms studijoms, jas integruojant į distancinio mokymo projektą LietDM.

 

Tiesioginis tikslas

Užtikrinti, kad dėstytojų ir mokslininkų, atnaujinančių ir įgyvendinančių modernizuotas molekulinės biologijos studijų programas, kvalifikacija ir profesinė kompetencija atitiktų geriausių Europos universitetų lygį

Uždaviniai

  1. Organizuoti metodinį - mokomąjį seminarą.

  2. Sudaryti sąlygas dėstytojams ir mokslininkams tobulintis savarankiškai.

Į viršų

MOLMED programos tikslinės grupės

Tiesioginės tikslinės grupės: 

  1. Magistrantai.

  2. Rezidentai.

  3. Doktorantai.

  4. Mokslininkai ir kiti tyrėjai (pedagogai, dėstytojai), kelsiantys savo kvalifikaciją ir kompetenciją siekiant atnaujinti studijų programas bei dėstyti pagal atnaujintas studijų programas.

  5. Mokslininkai ir kiti tyrėjai (studijų institucijų mokslininkai), kelsiantys savo kvalifikaciją ir kompetenciją siekiant atnaujinti studijų programas bei dėstyti pagal atnaujintas studijų programas, studentams perteikiant praktinius įgūdžius, dirbant su naujausia moksline įranga.

Netiesioginė tikslinė grupė: 
 

Įvairių Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslininkai bei kiti tyrėjai, dalyvausiantys metodiniame-mokomajame seminare.
 
  Į viršų

 

Veiklos įgyvendinant MOLMED programą

Pirmoji veiklų grupė

Aukštųjų mokyklų dėstytojų kvalifikacijos tobulinimas ir kompetencijos kėlimas kartu plėtojant mokslinius tyrimus ir taikomąją mokslinę veiklą

Veiklos

  1. Mokslininkų, galinčių mokyti Lietuvos universitetų dėstytojus atnaujinti studijų programas ir dėstyti medžiagą pagal atnaujintinus rezidentūros, magistrantūros ir doktorantūros studijų kursus, atranka.

  2. Metodinio-mokomojo seminaro organizavimas, kuriame bus skaitomos paskaitos ir diskutuojama molekulinės medicinos dalykų programų sudarymo, dėstymo ir mokslo klausimais.

Į viršų

Antroji veiklų grupė

Magistrantūros, doktorantūros, rezidentūros (specializuota sveikatos priežiūra, susijusi su MTEP specifika) universitetinių studijų programų ir jų modulių kūrimas, atnaujinimas bei įdiegimas mokslo ir studijų institucijose pagal Auštųjų technologijų plėtros programos gamybos šakas bei prioritetines MTEP sritis

Veiklos

  1. Esamų studijų programų kursų atnaujinimas ir naujų kūrimas.

  2. Atnaujintų ir naujai parengtų studijų kursų aprobavimas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Mokslinėje taryboje.

  3. Atrinktų studijų kursų pritaikymas nuotolinėms II pakopos (magistrantūra) ir III pakopos (rezidentūra) studijoms organizuoti.

  4. Atrinktų studijų kursų praktinis įdiegimas nuotolinėms II pakopos (magistrantūra) ir III pakopos (rezidentūra) studijoms organizuoti.

  5. Naujų mokomųjų knygų rankraščių rengimas.

  6. Naujų mokomųjų knygų leidyba.

Į viršų

Trečioji veiklų grupė

Bendrosios veiklos, numatytos vykdyti įgyvendinant pirmąją ir antrąją veiklų grupes.

Veiklos

  1. Viešųjų pirkimų konkursų organizavimas.

  2. Darbo sutarčių sudarymas.

  3. MOLMED interneto svetainės sukūrimas ir reguliarus informacijos joje atnaujinimas.

  4. MOLMED programos viešinimas.

  5. Tarpinių ir galutinės ataskaitų rengimas.

  6. Auditas.

Į viršų

Tikėtini MOLMED programos rezultatai

MOLMED programos įgyvendinimo rezultatais (nauja metodine mokomąja literatūra molekulinės medicinos klausimais) pasinaudos ne tik Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, bet ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų (pvz., Kauno medicinos universiteto, Vilniaus pedagoginio universiteto, Klaipėdos universiteto) studentai. Parengtų nuotolinių studijų kursų galimybėmis taip pat galės pasinaudoti šių aukštųjų mokyklų studentai, gyvenantys įvairiose Lietuvos vietovėse, ir (arba) fiziškai neįgalūs asmenys.

Vilniaus universiteto dėstytojai, pakėlę kvalifikaciją molekulinės medicinos klausimais, galės skaityti paskaitas pagal atnaujintus studijų programų kursus ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Į viršų  

Susiję projektai

BPD 1.5 priemonės projektas
„Naujos molekulinės technologijos fundamentinėje medicinoje plėtojant studijas ir mokslą“ (akronimas FUNDAMED)

Atnaujinamos studijų programos ir jų moduliai    

MOLMED leidiniai    

 
    
 

 

 

| Titulinis tinklalapis | Svetainės struktūra |
Apie MOLMED programą: | Administracinė inf. | Santrauka | Vykdytojai | Eiga | Kontaktai |
 

Tinklalapis sukurtas 2006-07-10
 

Informacija atnaujinta: 2009-04-27